Kapen 370 bime kanabisi ne Gjirokaster, shpallet ne kerkim pronari

kanabis-punishteVijojnë operacionet nga Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër për evidentimin dhe goditjen e vendmagazinimeve të bimëve narkotike.

Një tjetër operacion është zhvilluar nga Komisariati i Policisë Gjirokastër.

Evidentohet një kapanon që shërbente për tharje të bimëve narkotike.

Asgjesohen 370 bimë në proces tharje brenda kapanonit.

Shpallet në kërkim një shtetas.

Operacioni u zhvillua në territorin e fshatit Këllëz, Lunxhëri, në një zonë të pyllëzuar, ku u evidentua një kapanon i improvizuar brenda të cilit u gjetën në proces tharje 370 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa.

Bimët u asgjesuan në vend me anë të djegies.

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative policia e Gjirokastrës ka shpallur në kërkim shtetasin D.G , banor i zonës, ku vijon puna për kapjen e tij.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Konfliktohen për lekët e të persekutuarës, 48 vjeçari qëllon dy vëllezërit nga Durrësi

Një 48 vjeçar është arrestuar nga policia, i cili për shkak të ...