Rrëshen, kanosi policinë, i kërkuari qëllon me armë dhe arratiset

policia-lezheNjë 25-vjecar ka qëlluar me armë në drejtim të forcave të rendit. Bëhet fjalë për shtetasin Armarildo Ndoj, 25-vjeç, banues në Rrëshen i cili është shpallur në kërkim nga policia pasi ishte dënuar me 8 vite burg për vrasje të mbetur në tentativë dhe zotërim të armëve luftarake pa leje.

Mësohet se policia e Mirditës ka lokalizuar vendndodhjen e tij gjatë natës së shkuar në vendin e quajtur Kodër-Rrëshen.

Noftimi:
“Në momentin e afrimit të punonjësve të policisë , shtetasi Amarildo Ndoj, ka kanosur me armë zjarri pistoletë punonjësit e policisë duke qëlluar në ajër si dhe ka arritur të largohet duke përfituar nga errësira dhe terreni malor. Në vendngjarje u gjet dhe sekuestrua një armë zjarri pistoletë e cila dyshohet se është përdorur nga autori si dhe një gëzhojë”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...