Simptomat e para shfaqen në duar, ja si t’a zbuloni kancerin në kohë…

dridhja-duarveNjerëzit janë të pavëmendshëm ndaj trupit të tyre. Kur një gjë nuk ecën siç duhet, organizmi ynë na çon disa sinjale të dukshme, vërejini…

Llojet e ndryshme të kancerit vijnë me simptoma dhe trajtime të ndryshme. E përbashkëta e tyre është se simptomat e para shfaqen në duar.

Kliko per me shume info

Sipas disa shkencëtarëve britanikë, shenjat e para të kancerit shfaqen në duar. Zakonisht ata shfaqen në formën e çarjeve apo ënjtjeve, ndërsa lëkura bëhet e ashpër.

Shumica e njerëzve i injorojnë këto simptoma, duke qenë se nuk janë të informuar mbi to.

LEXO EDHE:  Jo e lehtë por as e pamundur, si të kaloni një ndarje

Këto simptoma ndihmojnë në diagnostifikimin e kancerit në fazat e hershme, duke parandaluar kështu përhapjen e tij dhe trajtuar sa më shpejt.

Nëse ju shfaqen këto simptoma, vizitohuni të mjeku për t’u siguruar nëse jeni mirë me shëndetin .

Vëzhgoni ndryshimet e lëkurës: një masë e shfaqur kohët e fundit apo acarimi i një nishani apo shenje ekzistuese, ndryshimi i formës dhe madhësisë së saj mund të jetë shenjë e kancerit të lëkurës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here