Kalibrimi i sahatëve matës, OSHEE: S`do ketë asnjë kosto për qytetarët

sahatiTë gjithë abonentët do t’i nënshtrohen kontrollit të matësave të energjisë, një proces periodik, që sic shpjegon OSHEE, kryhet 1 herë në 5 vite për konsumatorët familjarë dhe 1 herë në 3 vite për bizneset private.

Janë kompani të licencuara nga drejtorisë së metrologjisë dhe kalibrimit. Nënvizoj nuk ka kosto për konsumatorët. Kostoja do të jetë e Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes.
Koston qytetarët e paguajnë vetëm kur kanë dyshime dhe kërkojnë kalibrimin e matësit dhe kur ai del me probleme”, ka thënë përfaqësuesja e OSHEE. top channel

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kursi i këmbimit, dollari “në majë”, euro bie në minimumin historik

Bie në nivelin më të ulët për këtë vit, monedha e përbashkët ...