Drogë, para e makina/ Jeta luksoze dhe e shfrenuar e pasanikëve shqiptarë


Faqet “Rich kids of …” në Instagram janë kthyer në modë për shumë vende. E njëjta gjë është kopjuar edhe në Shqipëri, ku disa të rinj kanë krijuar faqen “Rich kids of Albania”.

Në fotot e të pasanikëve shqiptarë bien në sy makinat luksoze dhe tufat me para apo edhe orët e shtrenjta.

Por, ndryshe nga faqet “Rich kids of Britain” që është një nga më të pasqyruarat në mediat britanike, te pasanikët shqiptarë bie në sy vulgariteti.

Në fotot e shqiptarëve të pasur mungojnë pishinat private, vilat luksoze, kartat e kreditit apo shishet e shampanjës.panorama

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rihanna ‘’largohet’’ nga muzika, shpallet Humaniste e Vitit në Harvard (Foto)

Rihanna, është përzgjedhur si humanistja e vitit nga Universiteti i Harvardit.