Jeni shtatëzënë? Kurrësesi këto punë shtëpie nuk duhet t’i merrni përsipër

pregnantPastrimi shtëpisë është një punë shpesh herë jo e pëlqyeshme, por shumë e nevojshme. Por, kujdesi për gratë shtatëzënë është shumë i rëndësishëm, ndaj duhet të tregoheni të mëhirshëm ndaj fëmijës.
Instikti juaj mund të aktivizohet me afrimin e datës së lindjes, gjithashtu është e rëndësishme që t’i merrni gjërat më shtruar përderisa jeni shtatzënë. Dhe, ekzistojnë disa punë shtëpiake që thjeshtë nuk janë të sigurta për nënat e ardhshme.

LEXO EDHE:  E rrallë, njihuni me gjarprin fluturues

Që nga organizimi i gjërave dhe paketimi i rrobave për në maternitet, gjeni se cilat obligime janë në rregull e cilat punë duhet t’i anashkaloni.

Kliko per me shume info

Këtu po ju paraqesim katër punët e shtëpisë që duhet ti shmangni gjatë shtatzënisë:

Lëvizja e mobiljeve nuk është një ide e mirë gjatë shtatzënisë
Arsyet për të nxitur dikë tjetër të ndërrojë kutinë e mbeturinave të maces
Të shmangni përdorimin e sprejit për milingona dhe buburrecë
Arsyet mos të bëni renovime në shtëpi
Sporte të rënda
Konsumi i duhanit
Dush shumë i ngrohtë
Përdorimi i barërave pa konsultë mjekësore
Rrezitja në temperaturë të lartë të diellit
Bërja e tatoo-ve dhe piercing
Pirja e alkoholit

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here