Një ditë më parë tërmet, tani një meteor, Japonia në rrezik(Foto)

termeti-japoniNjë ditë më parë Japonia u godit nga një tërmet i fortë 7.4 ballë, duke rrezikuar për një tsunami. Fatmirësisht kjo shpëtoi mirë, nuk u regjistrua asnjë viktimë. Po ashtu dhe lajmi për tsunami u tërhoq. Së fundmi del një tjetër paralajmërim. Këtë herë flitet për një meteor. Në Youtube është publikuar një video ku është kapur një meteor, i cili është djegur në qiell vetëm disa orë pas tërmetit të fuqishëm.

Videoja tregon një objekt të zjarrtë që digjet në qiell, ndërsa vendi ishte duke bërë vlerësimin e dëmit të shkaktuar nga lëkundjet e frikshme të tërmetit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një i vrarë dhe dy të plagosur nga sulmi me makinë në Gjermani

Një këmbësor është vrarë dhe dy persona të tjerë janë plagosur nga ...