Reagimi/ Jakup Krasniqi quan mashtrues ordiner Hashim Thaçin

thaci2016Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar ndaj pjesëmarrjes së presidentit Hashim Thaçi në fushatën e PDK-së në Drenas.

Krasniqi, që Thaçin e quan “kumbara” i tërheqjes së Naim Bazajt nga gara për kryetar dhe kthimin e tij në radhët e PDK-së, thotë se në këto momente Thaçi po rri në Drenas dhe kjo është jashtë çdo morali, dhe banorët e Drenasit duhet të distancohen.

Ky është postimi i plotë:

PRESIDENTI NE FUSHATË PËR PDK-NË

Dje, Presidenti, kumbara i “marrëveshjes”: Baza – Lladrovci, është parë me aktivist të PDK-së.

Sot Presidenti, në këto momente është në Familjen e Rrukiqëve në Drenas.

Këto takime vijnë pas Darkës me arsimtaret e Drenasit.

Presidenti, jashtë çdo morali është bërë pjesë e fushatës.

Qytetarët e Drenasit e të gjithë Kosovës duhet te distancohen nga këta mashtrues ordiner!

Kjo është nderhyrje flagrante në procesin zgjedhor në Drenas.

Kjo sjellje antikushtetuse reflekton frikë!

Frikë nga vota e lirë e qytetarëve te Drenasit!

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Takimi me eurodeputetët, Thaçi bën një deklaratë të fortë për situatën në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mendon se nuk mund të tejkalohen barrierat ...