Mbërrin kombëtarja e Izraelit, policia blindon Tiranën

izraelitetNjë siguri si rrallëherë më parë në prag të një aktiviteti sportiv, e ngjashme vetëm me ardhjen e skuadrës serbe dhe personaliteteve më të lartë amerikanë në vendin tonë.

Policia njofton marrjen e masave të sigurisë duke bllokuar nga ora 17:30 deri në orën 18:30 rrugët nga Aeroporti i Rinasit, deri në Qafë-Kashar, më tej deri në Mbikalimin e Kamzës, Sheshin Shqiponja, Rrugën Dritan Hoxha, Sheshin Skënderbej, atë Çamëria dhe Rrugën 29 Nëntori.

LEXO EDHE:  Besart Berisha i pamëshirshëm, sërish gol
Kliko per me shume info

Masat merren për të garantuar sigurinë e skuadrës izraelite, që zbret këtë të enjte në Tiranë për ndeshjen me Shqipërinë, që luhet të shtunën në Elbasan Arena.

Shoqërimi dhe ruajtja e tyre i është ngarkuar forcave speciale RENEA, ndërsa në gatishmëri do të jenë edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Ndërkohë, ditën e ndeshjes, mësohet se policia do të ngrejë një perimetër sigurie rreth stadiumit ku do të ushtrohen disa kontrolle për të mos lejuar futjen e fishekzjarrëve, banderolave dhe sendeve të tjera të paligjshme.

LEXO EDHE:  Shumë e lehtë për Barçën, Kupa e Mbretit i shkon Messit

Pallatet pranë stadiumit priten të boshatisen gjatë zhvillimit të takimit, ndërsa të gjitha lokalet rreth tij do të mbyllen. Sipas burimeve nga policia niveli i masave të sigurisë për këtë ndeshje i kalon edhe ato të marra për ndeshjen ndaj Serbisë.

Në planin e masave është përfshirë edhe Shërbimi Informativ Kombëtar, ku shumë agjentë civil do të jenë në lëvizje para, gjatë dhe pas zhvillimit të takimit të vlefshëm për Eliminatoret e Botërorit Rusi 2018.tch

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here