Izraeli prek tokën shqiptare, në Rinas i presin me qen anti-eksploziv

Përfaqësuesja e Izraelit ka mbërritur pak më parë në vendin tonë në kushte shumë të larta sigurie.

Me dhjetëra agjentë sigurie kanë qëndruar sëbashku me futbollistët në avion, me qëllim shmangien e cdo incidenti të mundshëm.

Ndërkohë edhe në tokën shqiptare i prisnin masa të rrepta sigurie. Përvec numrit të lartë të Policëve, vihej re edhe prania e madhe e qenve anti-eksploziv në aeroportin e Rinasit.

Skuadra do të qëndrojë në një hotel në Tiranë, që për arësye sigurie nuk bëhet me dije, ndërkohë policia bllokoi qarkullimin e  automjeteve nga Rinasi e deri në qendër të kryeqytetit. Futbollistët nuk do të lejohen të dalin nga hoteli i tyre, dhe do të mbahen nën vëzhgim nga forca të shumta sigurie./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një emër i madh mund të largohet nga Real Madridi

E ardhmja e Alvaro Moratas është larg Realit të Madridit. Sulmuesi i ...