Defekti në avion, kombëtarja e Izraelit e kaloi natën në Rinas

avioni-izraelKombëtarja izraelite kaloi një moment të vështirë ndërsa largohej nga Shqipëria. Në avionin çarter, me të cilin udhëtonin futbollistët dhe stafi izraelit, pati një defekt teknik. Kjo duket se e ka prishur festën e fitores në Elbasan Arena.
Pak pasi janë ngritur në fluturim, avioni ka nxjerrë problem dhe piloti u detyrua të rikthehej serish në aeroportin Nënë Tereza.
Delegacioni u detyrua të priste në mjediset e Aeroportit “Nënë Tereza” deri sot (të dielen) në mëngjes derisa një avion tjeter erdhi nga Izraeli për të marrë fubollistët dhe delegacionin e kombëtares së huaj.

Fluturimi i dytë shkoi normalisht, ndërsa lojtarët u shpërndanë në ekipet e tyre në Europë, menjëherë pasi mbërritën në Tel Aviv.

Izraelitet kanë qenë të blinduar nga forcat e sigurisë gjatë dy ditëve të qëndrimit në Shqipëri. Për sigurinë e tyre u angazhuan mijëra forca policie dhe shërbimet e huaja sekrete.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përplasje horror me motora, një i vdekur dhe një i plagosur në Shkodër

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në qytetin ...