Reshjet e dëborës izolojnë Korçën, arrin deri në 15 cm lartësi

UntitledPas reshjeve të dendura të shiut që shkaktuat trazira në vend, tani është radha e të ftohtit. MËsohet se në juglindje të vendit kanë nisur rreshjet e para të dëborës, duke i paraprirë temperaturave tejet të ulëta. Në Korcë dhe zonat përreth saj janë mbuluar nga bora, arritur deri në 15 centimetra trashësi në zonat e thella. Sipas të dhënave për te gjithë qarkun, raportohet se nuk janë krijuar probleme në akset rrugore te juglindjes. Ndërkaq, reshjet parashikohet te vazhdojnë edhe gjate ditës se nesërme

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dyshimet/ Deputetët japin shenjat e gishtave, fotografohen edhe në profil

Policia Shkencore pranë Drejtorisë së Policisë, Tiranë ka nisur marrjen e shenjave ...