Italiani i bërë “tapë” aksidenton rëndë 27-vjeçarin shqiptar

5
Kliko per me shume info

ambulanca14Një 27 vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë, pasi automjeti me të cilin ai po udhëtonte si pasagjer është përfshirë në një aksident.

Sipas medieve të vendit fqinjë, i riu shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, po udhëtonte së bashku me një 30 vjeçar italian, i cili po drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Kliko per me shume info

Sipas policisë italiane, automjeti tip Fiat Punto ka përfunduar në oborrin e një vile në Monghidoro.

Italiani ka shpëtuar vetëm me disa plagë të lehta, ndërkohë që shqiptarin mjekët janë duke e mbajtur ende nën kontroll të vazhdueshëm.

Italianit 30-vjeçar i është sekuestruar patenta dhe mjeti, ndërkohë që është denoncuar për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here