Itali, arrestohet grupi i tutoreve, trafikonin vajza nga Shqiperia

prostituzioneNga Shqipëria në rrugët e Milanos, por duke kaluar përmes Holandës. Kjo ishte rruga e viktimave të prostitucionit që shfrytëzonte një rrjet kriminal shqiptar, i zbuluar nga policia në Milano.

Vajzat vinin nga Shqipëria, Rumania, Moldavia dhe Çekia, shkruajnë mediat italiane, sipas të cilave, gjatë operacionit të policisë italiane të koduar në shqip “Toka jonë” dhe në përfundim të një hetimi 1-vjeçar, u arrestuan 14 persona.

Sipas hetuesve, grupi i kishte rrënjët në Shqipëri. Të ardhurat nga prostitucioni përdoreshin për të blerë kokainë në Holandë, sasi droge e cila shpërndahej në Milano dhe në Lombardi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia gjen trafikantët që futën drogë në zarfet e postës, do dërgohej në Itali

Policia ka rënë në gjurmët e dy personave që kanë tentuar të ...