Botërori 2018, FSHF: Ja data dhe stadiumi i ndeshjes Itali-Shqipëri

itali-shqiperiFSHF zbulon daten dhe vendin e ndeshjes Itali-Shqiperi, e vlefshme per boterorin 2018.

Sipas nje deklarate te publikuar sot, mesohet se ndeshja e radhës e skuadrës tonë kombëtare kundër Italisë, do të luhet në Palermo. Lajmi është konfirmuar sot në drekë.

“Takimi Itali- Shqipëri, i programuar sipas shortit për tu luajtur më datë 24 mars 2017, do të luhet në stadiumin “Renzo Barbera”.

Kjo është e hera e parë që këto dy skuadra kombëtare, do të ndeshen zyrtarisht me njera tjetrën.

Shqipëria dhe Italia, në nivel ekipesh kombëtare janë ballafaquar vetëm njëherë, në një miqësore të zhvilluar në Gjenovë në nëntor të vitit 2014”, njoftoi FSHF./lajmifundit.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fikja e dritave në stadiume, nga Anglia e Turqia deri te “Super Bowl”-i

Dy rastet e fundit të fikjes së dritave në stadiumet tona kanë ...