Itali, arrestohet drejtuesi i një bande, shqiptari kreu mbi 50 vjedhje

policia-italianePolicia italiane arriti të arrestonte një 42-vjecar nga Shqipëria, pas dy vitesh hetime mbi të. Mësohet se shtetasi shqiptar drejtonte një bandë grabitësish. Policia e Trentos dhe Bolzanos mësohet se ka nisur prej dy vitesh hetime për të dhe grupin e bandave të njerëzve nga Evropa Lindore. Raportohet gjithashtu se gjatë operacionit janë arrestuar edhe 5 shqiptarë, të gjithë anëtarë të një bande të specializuar për vjedhjen e vilave dhe apartamente.
Midis tyre ishte edhe një banor në Prato, deri më tani pa asnjë rekord negativ në thyerjen e ligjit. Është pikërisht, 42 vjeçari shqiptari me një jetë të dyfishtë. Mësohet se ai jetonte në mënyrë të rregullt në Itali bashkë me gruan dhe fëmijët, por në dy vite bashkëpunëtorët e tij kanë marrë pjesë në të paktën 501 grabitje me një vlerë mbi 50 000 euro. Gjykata ka konfirmuar arrestimin e tij.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E rëndë në Itali, policia qëllon me plumb në kokë shqiptarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 30 vjeçar ...