Itali, refuzoi të hiqte perçen, arrestohet shqiptarja

UntitledNë Itali në mbledhjen e Kuvendit të Fëmijëve të Bashkisë një grua u gjobit pasi nuk hoqi percen. MËsohet se ngjarja ka nodhur 20 ditë më parë në qytezën Tagliamento al San Vito, në varlsi të Pordenone. Sipas mediave italiane, shqiptarja 40 vjeçare që çoi djalin e saj në mbledhjen e kuvendit të fëmijëve të qytezës nuk pranoi të heqë perçen për t’u identifikuar edhe pas paralajmërimeve të Kryetarit të Bashkisë së Tagliamento al San Vito Antonio De Biseglie. Më pas shqiptarja, njëkohësisht dhe nënshtetase italiane u nxor nga salla nga policët e bashkisë dhe u denoncua për krim. Sipas ligjit të nxjerrë në Itali në vitin 1975 për ndalimin e hyrjes në ndërtesat publike me veshje dhe aksesorë që mbulojnë tërësisht fytyrën ajo u dënua me 4 muaj heqje lirie që më pas u konvertuan në gjobë prej 30 mijë eurosh. Avokati i gruas shqiptare që u prononcua për gazetën lokale Messaggero Veneto tha se do të apelojnë vendimin.
në mbledhjen e Kuvendit të Fëmijëve të Bashkisë në Itali.
Ngjarja ka ndodhur 20 ditë më parë në qytezën Tagliamento al San Vito, në varlsi të Pordenone.

Sipas agjencisë italiane të lajmeve ANSA, shqiptarja 40 vjeçare që çoi djalin e saj në mbledhjen e kuvendit të fëmijëve të qytezës nuk pranoi të heqë perçen për t’u identifikuar edhe pas paralajmërimeve të Kryetarit të Bashkisë së Tagliamento al San Vito Antonio De Biseglie.

Kliko per me shume info

Gruaja me origjinë shqiptare dhe njëkohësisht nënshtetase italiane u nxor nga salla nga policët e bashkisë dhe u denoncua për krim.

Sipas ligjit të nxjerrë në Itali në vitin 1975 për ndalimin e hyrjes në ndërtesat publike me veshje dhe aksesorë që mbulojnë tërësisht fytyrën ajo u dënua me 4 muaj heqje lirie që më pas u konvertuan në gjobë prej 30 mijë eurosh.

LEXO EDHE:  Taksa e re/ Sa do paguhet për apartamentet në 68 qytete të vendit

Avokati i gruas shqiptare që u prononcua për gazetën lokale Messaggero Veneto tha se do të apelojnë vendimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here