Degjeneron mbledhja e Komisionit të Jashtëm, Islami fyen Bushatin: Je rrugaç, jo ministër!

kom jashtemSherret duket se janë zhvendosur nga Komisioni i Sigurisë drejt atij të Jashtëm. Protagonistë janë deputetë të Partisë Demokratike dhe ministra të qeverisë.

Ndëkohe qe dje Flamur Noka ofendoi ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri duke e quajtur “karagjoz”, të njëjtën gjë bën edhe deputeti i Kastriot Islami në Komisionin e Jashtëm. Ai i është drejtuar me fjalën “rrugaç”, ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati.

Kliko per me shume info

DEBATI
Islami-Bushatit: Ti je një rrugaç, je rrugaç, injorant, nuk duhet të jesh më ministër

Bushati vazhdon me fjalën

Islami: Injorant

Bushati: Unë them 25, pse 25, pse 20, unë them kaq, ti thua…Loja e kungulleshkave..

Dade: Ruani qetësinë, ruani etikën

Islami: Ai po flet me gjuhë rrugacësh, ne po themi mendimin tonë

Dade: Ju lutem shumë keni durim, ne kemi shumë durim, ju dëgjojmë, le të japë ministri qëndrimin e tij

Bushati: Ju lutem duhet të mbani qëndrim për gjuhën e përdorur

Dade: Po patjetër do mbahet qëndrim. Nuk do lejoj këtë gjuhë.

1 COMMENT

  1. gjalle qenka laci I ZI me dy kobure? Thashe se e kishte lare halen….u be dhe deputeti pa qafe te fyej? Ju ngjallen krimbat dhe ketij handikapati? O kanace ndryshkur pse nuk iken me partine e blushit se aty nuk ti hedh njeri qurret, ke ngelur si opinga e labit, gjysem.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.