Ish- presidenti Obama lë Shtëpinë e Bardhë, ja ku do jetojë tani (Foto)

obamaaTashmë përfudnuan zgjedhjet, shpallet presidenti më i ri i SHBA-ve. Kjo do të thotë që Barac Obama ka një tjetër jetë, duke lënë Shtëpinë e Bardhë. Së fundmi në internet është shprëndarë shtëpia ku ish-presidenti do jetojë bashkë me gruan dhe dy vajzat. Mësohet se ndërtesa është në Pensilvani. Ata do të jetojnë në një shtëpi me qira derisa vajza e tyre më e re, Sasha, të përfundojë shkollën e mesme.

Kjo shtëpi ishte listuar për t’u shitur për 5.3 milionë dollarë, para se të dilte në treg në maj.

Edhe pse shtëpia e ardhshme është më e vogël se e tanishmja, ajo gjendet në një zonë shumë të pëlqyer të SHBA-së. Shtëpia e tyre e re është ndërtuar në vitin 1928, ka nëntë dhoma gjumi, dy kuzhina e shumë hapësirë për t’u relaksuar.

Shtëpia është duke u dhënë me qira për Obaman, nga Joe Lockhart, ish-sekretari i shtypit të presidentit Bill Clinton.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

SHBA-ja ‘’shokon’’: Rusisë do ti fusim një shqelm në prapanicë

Në Konferencën e Sigurisë në Mynih, në veçanti ndaj Rusisë senatori amerikan ...