Ish-mjekja e Chelseas rrëfen, ja si më kërcënuan me jetë në muajin e mjaltit

ish-mjekjaIsh doktoresha e, Eva Carneiro është kërcënuar me vdekje gjatë muajit të mjaltit. Kjo ka ndodhur pas dasmës dhe largimit të diskutueshëm nga klubi londinez.

“Edhe pse nuk kam një prani të madhe në rrjetet sociale, disa nga kërcënimet kanë qenë të dhunshme, për vdekje e gjëra seksuale, – tha ajo për “Daily Telegraph”.

Mjekja, e cila tani punon në klinikën e saj, në “Harley Street”, në Londër, tha se beson që çështja e seksizmit në futboll po shkon në mënyrë të pakontrolluar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Psikologët këshillojnë, kurrësesi mos i lejoni fëmijët të ndjekin lajme

Psikologët nuk ndalojnë së dhëni këshilla për rritjen e fëmijëve, duke i ...