iPadi i ri pa buton kryesor

ipadiApple raportohet se është duke përgatitur një tablet të ri, i cili thuhet se do të vijë me ekran 10.9-inç, por pajisja nuk do të ketë butonin kryesor “Home”.

Kjo pajisje do të jetë e para nga kompania që do të ketë mungesë të këtij butoni.

Sipas GSMArena, akoma nuk ka informata si do të zëvendësohen funksionet e tij, por kompania është duke punuar në këtë drejtim.

iPadi i ri po ashtu do të jetë me korniza të holla dhe me ekran më të madh se iPad Pro 9.7, por me gjatësi dhe gjerësi të njëjtë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Këto janë 7 planetet e reja që u zbuluan së fundi

NASA ka bërë të ditur se astronomët kanë zbuluar një sistem të ...