Risia, tani mund të bëni pazar në Instagram

instagram-tregRrjeti social Instagram është duke e testuar një mënyrë të re të blerjes së produkteve përmes aplikacionit në iOS.

Mbi 20 firma amerikane duke përfshirë Target, Levi’s, Kate Spade dhe Macy’s do të mund të japin detajet e blerjeve në postimet e tyre në Instagram.

Për të blerë ndonjë produkt në Instagram, do të shfaqet një link ‘Shop Now’ që do të lidh produktin e kërkuar në një faqe të re në Safari.

Ky opsion do të lehtësojë shumë blerjen në Instagram, duke e sjellur shërbimin direkt në aplikacion, pa pasur nevojë të vizitoni biografinë e një llogarie për të gjetur linkun për faqen e blerjes.

Instagram poashtu ka njoftuar se planifikon të sjell rekomandime për produkte të ndryshme dhe tiparin e ruajtjes së produkteve për t’i vizituar më vonë.

Tipari i ri për blerje në Instagram do të lansohet javën e ardhshme për disa përdorues të selektuar të iOS në SHBA.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kujdes me këtë shtojcë në Google Chrome, është virus

Kërkuesit e sigurisë kanë zbuluar një virus të ri i cili po ...