Instagram konfirmon: Së shpejti vjen kjo risi

instagramDrejtori ekzekutiv i Instagram, Kevin Systrom, ka konfirmuar për The Financial Times se aplikacioni social është në përgatitje të lansimit të videove ‘live’.

Duke ndjekur hapat e Facebook, kompanisë amë, Instagram do të përpiqet të përdor videot e drejtpërdrejta për të rritur pjesëmarrjen e përdoruesve dhe kohëzgjatjen e përdorimit të aplikacionit.

Edhepse Systrom nuk e ka konfirmuar kohën e saktë kur ky tipar do të arrijë në Instagram, tipari është parë tashmë në versionin beta të aplikacionit.

Me lansimin e këtij tipari, Instagram do të bashkohet me Snapchat, Facebook, Tëitter dhe Youtube në konkurrencë për marrjen e përdoruesve që do të xhirojnë në kohë reale.

Systrom ka deklaruar se suksesi i lartë i tiparit ‘Stories’ ka ndihmuar në përfshirjen e videove live në platform.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Samsung” prezanton tabletin e ri “Galaxy Tab 3”

“Samsung” ka prezantuar në Kongresin Botëror të telefonave, tabletin më të ri ...