Zbulohet super-risia e Instagram, tashmë edhe me video “live”

instagramRrjeti social Instagram ka kopjuar Facebook-un me risinë e radhës. Mësohet e Instagrami do të vijë me “video live”.

Lajmi është bërë i ditur nga kreu i “Instagram”-it, Kevin Systrom për “Financial Times”. Kompania ka kryer shpesh teste për karakteristika të reja me grupe të vogla përdoruesish.

Kliko per me shume info

Por këto teste nuk janë konfirmuar se do të bëhen zyrtare. Tashmë është e sigurt që “live video” do të vijnë shumë shpejt.

LEXO EDHE:  Facebook tani e di çfarë është terrorizmi, hiqen 1.9 mln postime

“Live është shumë i pritur nga ne. Mendoj se do të zgjerojë ato që ne bëjmë. Nëse unë po përpiqem të forcojë lidhjen me dike që e dua, transmetimi i videove të tyre live do të jetë shumë e bukur për mua dhe do të jem më afër tyre”, thotë Systrom për “Financial Times”.

LEXO EDHE:  BMW iX3, një SUV që arrin 400 km me një mbushje elektrike

Ky aplikacion do të quhet “Go Insta”, ndërkohë që nuk bëhet me dije se kur do të publikohet.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here