Kreu i FIFA, deklaratë të pabesueshme për Mourinhon

infantino“Futbolli ka nevoje për personazhe si Mourinho, të cilët thonë gjithnjë atë që mendojnë pa qenë të sforcuar për diplomaci”. Kështu është shprehur presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, për Sky Sport.

“Mourinho është një njeri që ka kontribuar dhe vazhdon të kontribuojë shumë me idetë e tija. Unë e vendos atë në kategorinë e parë për ketë gjë.

Kliko per me shume info

Ne kemi nevoje për personazhe të natyrës së tij, për inovatore, të cilët thonë atë që mendojnë. Kemi nevoje për të tilla gjera në futboll dhe Mourinho është ndër më të mëdhenjtë, një legjendë në ketë sport”.

Infantino rikujtoi pasionin e tij kur drejtonte Interin. “Babai im, kujtoi ai, ishte tifoz i Interit dhe ndeshja e parë që shkova të ndiqja me babane ishte një e Interit në ‘San Siro’.

Fat të mbarë për Pioli, por dhe gjithë të tjerëve. Tashmë që jam president i FIFA-s, duhet të jem neutral, ashtu si dhe në Zvicër”, tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here