Konflikti me policin, prokuroria cakton ‘detyrim paraqitje’ për katër tregtarët

shefi-krimit-ekonomik-shkoder-armeProkuroria lë të lirë katër tregtarët e duhanit në Shkodër, të cilët u përleshën me shefin e Krimit Ekonomik duke i caktuar me kërkesë të prokurorisë masa ‘Detyrim paraqitje’.

Mësohet se Arjan Halili, Marjan Palalej, Denis Zefi, dhe Astrit Muçaj akuzohen se kundërshtuan efektivët e policisë. Ndërsa për Pjerin Lazrin dje u mor vendimi për pezullim tre ditë nga detyra që ai mban, ndërsa ndaj tij nuk është hapur procedim penal.

Në një video të publikuar dy ditë më parë, shihej se Lazri nxirrte pistoletën për të kërcënuar dhe frikësuar tregtarët, të cilët po tentonin të merrnin nga furgoni duhanin e sekuestruar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. komunistet pisa

    Rilindja dhe Maloku i Shkodres

  2. dakort se eshte rilindas por nuk eshte as malok e as shkodran por qarap kuq.por ti “komunistet pisa” nuk e kupton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Luftë dhe Paqe”, incidentet që shoqëruan ndeshjen Kukësi-Partizani

Do të meritonte titullin “Lufta dhe Paqja” nëse do të ishte roman, ...