Incidenti I Trump në Nevada , flet personi i akuzuar: ‘’Përkrahësit e Trump më hodhën për tokë.’’(Foto)

1
Kliko per me shume info

UntitledInicdenti i regjistruar në Navada me kandidatin republikan, Donald Trump më në fund duket se u sqaruar. MEnjëherë pas lajmeve të bujshme, personi që solli këto trazira flet për mediat. Ai ka thënë se mbështetësit e kandidatit republikan u kthyen kundër tij, ndërkohë që mbante një poster që shkruante “Republikanët kundër Trump”.
Personi, i cili e identifikoi veten si Austyn Crites nga Reno ka thënë për “The Guardian” se ai po mbante posterin në një tubim, kur përkrahësit e Trump filluan ta sulmonin derisa e hodhën në tokë. Donald Trump është nxjerre jashtë skenës me shpejtësi nga agjentët e Shërbimit Sekret në këtë miting në Nevada.

33-vjeçari, i cili thotë se ka qenë anëtar i Partisë Republikane për rreth 6 vjet. Një zëdhënës i Shërbimit Sekret tha në një deklaratë se ka pasur një trazirë në turmë dhe një individ i paidentifikuar bërtiti “armë”, edhe pse nuk u gjetën armë pas një kërkimi të plotë.

Një zyrtar i zbatimit të ligjit më pas ka thënë për mediat se ndaj personit të ndaluar nuk janë ngritur akuza. Trump nuk pësoi asnjë lëndim dhe u kthye ne skenë disa minuta më vonë për të përfunduar fjalimin e tij. Incidenti shkaktoi frikë në turmë dhe momente tensioni deri sa shërbimi sekret nxori jashtë kandidatin për president.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here