Incident në Lezhë, qyetari godet me shpullë policin, ai e “mbyt” në grushta(Foto)

lezhe-incidentNjë incident ëshët raportuar nga qyteti Lezhës. Mësohet se një polic për shkaqe ende të pa zbuluara ka ndaluar një të ri. Si pasojë, ky i fundit e qëllon në fytyrë me pëllëmbë punonjësin e Policisë së Shtetit, duke bërë që polici të reagojë menjëherë duke ‘mbytur’ në grushta kokës dhe barkut.
Lajmi bëhet me dije nga disa qytetarë dëshmitarë të cilët e kanë bërë publike tek faqja jetaoshqejf. Në video duket se si polici godet pa pushim personin në fjalë dhe vetëm me ndërhyrjen e kolegut të tij që ia shkëput me zor nga duart, arrin të ndalojë së grushtuari. Nuk dihet shkaku i këtij sherri por dhuna nga të dyja palët nuk është ligjërisht e lejuar, ndërkohë pritet reagimi i policisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Osumi nxjerr trupin e 47 vjeçarit, u zhduk pas kthimit nga Greqia

Lumi Osum ka nxjerrë në breg trupin e pajetë të 47 vjeçarit, ...