Incident në Maqedoni, sulmohet me gurë Ali Ahmeti

maqedoniiKryetari i BDI gjatë pjesëmarrjes në një tubim politik në Kumanovë në kuadër të fushatës parazgjedhore është qëlluar me gurë nga banorët.

Mediat lokale raportojnë se një numër i madh banorësh të kryesuar nga familjarë të Xhemail Rexhepit, i njohur ndryshe si “Komandant Shqiponja” sulmuan me gurë dhe sende të tjera të forta makinat e kryetarit të BDI dhe funksionarë të tjerë të kësaj partie, ndërsa po futeshin në restorantin ku to të mbanin aktivitetin elektoral.

Pavarësisht këtij incidenti BDI e zhvilloi takimin e saj, ndërsa protestuesit më pas u shpërndanë në mënyrë të qetë.

Familjarët e të ndjerit “Komandant Shqiponja”, i cili mbeti i vrarë në sulmin e Kumanovës, kishin bërë thirrje për të ndaluar vizitën e Ali Ahmetit.

Vëllai i tij kishte ftuar qytetarët të mblidhen në fshatin Çerkez për të shprehur revoltën kundër pranisë së kreut të BDI në Kumanovë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. TRADHETARI ALI AHMETI KA AKOMA FYTYRE TE DALE NEPER MITINGJE
    AI ESHTE FYTYRA E KORRUPSIONIT TRADHETISE SHQIPTAREVE TURP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Takimi me eurodeputetët, Thaçi bën një deklaratë të fortë për situatën në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mendon se nuk mund të tejkalohen barrierat ...