Impianti mbetjeve, duke bllokuar rrugën banorët në Fier rikthejnë protestat

untitledRikthehen protestat në fshatin Mbrostar të Fierit. Ashtu sic kishin premtuar, banorët e këtij fshati janë hedhur sërish në protestë duke kundërshtuar vendimin për ndërtimin e impiantit të përpunimit të mbetjeve. Duke bllokuar aksin rrugor Fier-Tiranë, duke bërë të pamundur kështu qarkullimin normal të mjeteve, banorët shprehen se nuk duan që në zonën e tyre ku banojnë të përpunohen mbetje urbane.

“Nuk duam plehra në zonën tonë. Nuk do lejojmë ndërtimin e impiantit të mbetjeve”, theksuan banorët. Protestuesit kanë shkuar deri aty sa nuk lejojnë mjetet që të kalojnë dhe i shkelmojnë ato që vijojnë rrugën.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I dha dha një qese me kanabis të miturit, prangoset 21-vjeçari nga Sarandë

Një 21-vjeçar është arrestuar nga policia e Sarandës pasi akuzohet për “Prodhim ...