Braktis makinën me 65 kg 700 gram marijuanë pasi policia deshi t’a ndalonte, arrestohet 41-vjeçari

UntitledPolicia greke në kufirin greko- shqiptar raporton një rast të drogës. Sipas tyre një automjet nuk i ndalon policisë greke dhe pas pak minutash gjendet e braktisur me drogë. Mjeti është pikasur pas mesnate dhe thirrjes për të ndaluar, drejtuesi nuk i është bindur por ka shtuar shpejtësinë. Ai udhëtonte bashkë me një pasagjer. Mjeti i braktisur në Asfaka, Janinë, pranë kufirit mbante

61 pako me 65 kg 700 gram marijuanë dhe 2 celularë.

 

Kërkimet vazhdojnë, ndërkohë që deri tani është vënë në pranga një shtetas grek 41-vjeç që dyshohet të jetë pasagjeri. Ai është kapur në fshatin Likostomo, Janinë, pranë kufirit.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

tirane-policia

Ngjarje e rëndë në Korçë, 41 vjeçari vret dy fëmijët e tij e më pas veten

Një ngjarje e rëndë raportohet nga qyteti i Korcës. Mësohet nga policia ...