Intervista/ Flet i shoqi i parukieres: ‘’Si do i them djalit tim për nënën’’

parukjerjaaaPjesë e emisionit ‘’Me zemër të hapur’’ ëshët bërë dhe bashkëshorti i të ndjerës Etleva Ndoka. Ai u shpreh se martesa e tyre ka qenë shumë normale, nuk kemi pas grindje problematike.

INTERVISTA
Si është gjendja e djalit tuaj?
Bardhok Ndoka: Ai arrin ta kuptoj pak dhe rri e dëgjon se çfarë flasim ne. Djali është i vogël dhe nuk arrin ta kuptoj.
Kush ju njoftoi për ngjarjen?
Bardhok Ndoka: Unë nuk di asgjë nga kjo ngjarje. Më morën në telefon dhe më thanë se ishte sëmurë. Unë nuk dija asnjë lloj gjejë. Nuk di asgjë. E shihja ndonjëherë të mërzitur, por më thoshte se; ‘më dhimbte koka’.

Kliko per me shume info

Si ka qenë martesa juaj?
Bardhok Ndoka: Martesa jonë nuk ka pasur asnjë lloj grindje. Kemi pasur marrëdhënie normale. Se di se si ndodhi kjo punë.

Si e ngriti parukerinë Etleva me çfarë parash?
Bardhok Ndoka: Si fillim ka pasur një parukeri të parë, dhe më pas e ndërruam. I kemi biseduar të gjitha bashkë. Ato materiale që kemi marrë ia kemi dhënë lekët avash-avash.

A jeni kureshtar të dini motivet e ekzekutimit
Bardhok Ndoka: Jo nuk jam kurioz.

Kur të rritet djali juaj çfarë do i thoni për nënën?
Bardhok Ndoka: Kur të rritet do e kuptoj. Unë do ja them si larg e larg. Nuk e di për Zotin.

Ju keni një arsye se pse është ekzekutuar gruaja juaj? Pse u vra?
Bardhok Ndoka: Nuk e di se çfarë ka bërë. Nuk e di. Ai e ka bërë atë punë. Të veprojë shteti dhe mediat kanë folur gjëra që s’kanë qenë për të folur. Ai është brenda dhe të veprojë shtetit, siç të jetë më e drejtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here