I rrëmben varsen nga qafa të moshuarit italian, arrestohet 23-vjeçarit shqiptar

1
Kliko per me shume info

policia-italianeBie në pranga një 23-vjeçar shqiptar pasi i rrëmbeu zinxhirin nga qafa një të moshuari Italian. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në nënkalimin për këmbësorët në Porta Ankona. “Ansa.it” shkruan se i riu, identiteti i të cilit nuk dihet ende, si fillim e ka sulmuar viktimën dhe pasi i ka marrë me forcë nga qafa varsen, e ka rrëzuar atë përtokë. Pavarësisht se shqiptari iku me vrap nga vendngjarja, ai u arrestua pas denoncimit të të moshuarit, i cili dha dhe përshkrimin e të riut. Të dhënat tregojnë se në xhepin e xhaketës së 23-vjeçarit u gjet edhe vrasja që i kishte grabitur italianit. Sakaq, vijojnë hetimet nëse shqiptari ka kryer vjedhje të tjera apo jo.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here