Itali, i riu shqiptar arrestohet në rrugë me 2.6 kg kokainë në makinë

shqiptari-kokaine16Një 25 vjeçar shqiptar ka rene ne prangat e policise italiane pasi eshte me 2.6 kg kokainë.

Behet me dije se Denis Gega u arrestua në autostradën Cavriago (Reggio Emilia).

Droga e fortë ishte paketuar në dy zarfe të fshehura në pjesën e kroskotit të makinës.

Mesohet nga policia se i riu u arrestua gjatë fundjavës, ndërsa dje në mëngjes (31 tetor) u paraqit në gjykatë ku është vërtetuar arrestimi i tij.

Forcat e rendit po hetojne për të vërtetuar destinacionin e kokainës dhe nëse lënda ishte e destinuar për në Reggio.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari arrestohet për vrasjen e djalit të mafiozit italian

Policia italiane ka arrestuar dhe një shtetas shqiptar për vrasjen e djalit ...