I mbijetoi kancerit, vret veten pasi e tallnin në shoqëri

vajza-mbijetoiNjë vajzë 11 vjeçare, qe arriti t’i mbijetojë kancerit, vrau veten pasi e tallnin për buzëqeshjen e saj të shtrembër. Kjoe mete ne pamjen e saj ishte krijuar nga operacioni për heqjen e tumorit.

Shtetasja Bethany Thomson qëlloi veten e saj prapa verandës së shtëpisë së saj në Cable të Ohio, SHBA, të shtunën më 19 tetor.
Ajo bisedoi me miken e saj të ngushtë gjatë rrugës kur po kthehej nga shkolla, e i tha se ishte shoqja e saj më e mirë përgjithmonë,por do vriste veten sapo të arrinte në shtëpi, zbuloi mamaja e Bethani, Wendy Feucht për Columbus Dispatch.
Prindërit e 11 vjeçares thanë se besojnë se vajza e tyre e vrau veten sepse e tallnin në shkollë. Wendy, 34 vjeç, tha: “Unë mendoj se ajo nuk mbante më. Ajo ndjehej sikur askush nuk mund të bënte asgjë për ta ndihmuar. Njerëzit duhet të kuptojnë se dhe gjërat më të vogla mund ta thyejnë dikë”.
Babai i Bethany, Paul Thompson, pohoi se 11 vjeçaren e tallnin për shkak të efekteve në pamjen e saj pas ndërhyrjes që e shpëtoi nga kanceri.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here