I ftohti siberian godet Shqipërinë, ja ditët më të këqija të javës

deboreJavën që vjen Evropa do të mbërthehet nga i ftohti siberian. Sipas meterologëve gjatë ditës së dielë do të ketë vranësira dhe shira lokale, ndërsa në darkë dhe gjatë të hënës do te kete reshje debore ne verilindje dhe juglindje te vendit ne lartesine 700 metra mbi nivelin e detit. Reshjet do te jene ne sasi te pakta deri ne 10 apo 15 cm.

Meteoalb parashikon që nga dita e martë dhe në viim të mbërrijë i ftohti siberian duke bërë që temperaturat te jene te ulta ne zonat malore deri ne -8 grade C ndersa ne bredet dhe zonat e ulta nga 0 deri ne -2 grade C.

Sipas meterologëve ditet më të ftohta të javës do të jenë dita e merkure dhe dita e enjte.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...