“HTC” prezanton telefonin e zgjuar dhe të lirë

htc-desireHTC prezantoi një telefon të ri të rangut të ulët, Desire 650. Me një dizajn karakteristik ku kapakët e pasëm të telefonit përbëhen nga dy materiale të ndryshme prodhimit, telefoni më i ri i HTC-së ofron shumë për çmimin që bart.

HTC thotë se telefoni ka teknologjinë e zërit të cilësisë së lartë të BoomSound me certifikimin Hi-Res. Pjesa tjetër e hardurit është më pak impresionues. Ekrani 5 inç 720 tashmë është një standart për telefonët buxhetorë, transmeton PCWorld Albanian.

Kliko per me shume info

Funksionon me versionin 6.0 të Android Marshmallow dhe fuqizohet nga procesori Snapdragon 625 dhe 2GB RAM. Memorja e brendshme prej 16 gigabajt mund të zgjerohet akoma edhe më shumë falë prezencës së një porte për katat microSD.

Në aspektin e fotografisë, Desire 650 ofron një sensor të pasëm 13 megapiksel dhe frontal 5 megapiksel. Që të dy sensorët mund të realizojnë video në rezolucion 1080p madje edhe me efekte HDR.

Është një telefon me rrjet LTE dhe bateri 2,200 mAh e cila e mban telefonin funksionalë për të paktën 17 orë e gjysëm bisedë pa ndërprerje e vetëm 5 orë duke shfletuar në ueb përmes Wi-Fi.

Shitjet e tij kanë filluar tashmë në Tajvan e informacion që na mungon është çmimi dhe disponueshmëria në të ardhmen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.