Historia trishtuese e vajzës që tentoi të vetëvritej sot në Tiranë

ambulanca14Zbardhen detaje të tjera nga tentativa e vetëvrasjes së një vajzë 14-vjeçare në Tiranë. Vajza adoleshente u hodh nga kati i tretë i banesës, por fatmirësisht shpëtoi.

Ajo banon në një pallat pranë Ish-Shkollës së Bashkuar. “Panorama” mëson edhe motivet e kësaj ngjarjeje dhe si u shpëtua nga dy punëtorë të bashkisë.

Kliko per me shume info

Sipas burimeve, K.B. ishte jetime, pasi babai ishte ndarë nga jeta kohë më parë. Po kështu, ajo rrezikon të humbasë edhe nënën, e cila vuan nga një sëmundje e rëndë.

LEXO EDHE:  Moti javën në vijim, zbuloni çfarë iu pret

Prej kohësh vajza ishte mbyllur në shtëpi. Ditën e sotme tentoi të vetëvritej, mirëpo dy punëtorë të bashkisë të gjendur aty e kanë pritur. Ajo madje është grindur me ta. “Pse nuk më latë të vdisja”, mësohet t’u ketë thënë vajza punëtorëve të bashkisë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here