Historia rrënqethëse, 85 vjeçarja me 14 fëmijë, sot jeton e vetmuar

eni-cobaniModeratorja e emisionit shumë të ndjekur në Shqipëri “Shihemi në gjyq”, Eni Cobani, përmes një postimi në rrjetin social Facebook të faqes zyrtare të emisionit , ka treguar një histori rrëqethëse të një plake që kishte në emisionin e saj.

Cobani ka shkruar për një plak të moshuar, e cila kishte rritur pesë fëmijë të burrit të saj që i kishte nga martesa e parë, dhe pastaj nëntë fëmijët e saj dhe sot nuk gjen vend ku të qendroj dhe të pleqëroj e qetë.

Ktheni syte nga vini dhe do kuptoni më mire se ku doni të mbrrini”, është mbishkrimi i postimit kushtuar kësaj gruaje.
Ja postimi i Eni Cobanit:
Sot me ka lene pa fjale kjoZonje e kaluar ne moshe rreth 85 vjec e cila gjeti rrugen te vij e te me takoj per te me treguar nje histori rrenqethese.Martuar me nje burre me 5 femije nga martesa e tij e pare me pas me Zonjen kishte dhe 9 femije te tjere dhe te gjithe te rritur prej saj dhe sot nuk gjen vend ku te qendroj dhe te pleqeroj e qete.Te kam pare ne televizor -me tha-dhe mendova te vij te ta qaj kete hall qe ku te shkoj.Cmenduri te besh gjate pjeses me te madhe te jetes femije tju kushtosh atyre jeten dhe te shkosh e te kerkosh ku te shkoj,kesaj i thone degradim dhe amoralitet i nje shoqerie te pashpirt ku s’duam sot me as prindrit dhe jo me ata qe na rrethojne.Ktheni syte nga vini dhe do kuptoni me mire se ku doni te mbrrini.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ajo që kjo vajzë bën me babain e saj, jep një mesazh shumë të fuqishëm, dhe merr zemrat e të gjithë shikuesve (Video)

Mesazhet sensibilizuese kohët e fundit janë të shumtë. Këtë herë, qëllimi i ...