Vrasja në Sarandë, ja historia e dhimbshme e babait të dy fëmijëve

sarande-polici44-vjeçari, i cili mbeti i vrarë gjatë grabitjes së një karburanti ku punonte në Sarandë, ka pasur një jetë të vështirë.

Artan Hoxha banues në fshatin Gjashtë të Sarandës punonte në këtë karburant për t’i siguruar bukën e gojës familjes së tij.

Familja e tij jeton në kushte mjaft të vështira, gjë që ka detyruar Artanin të punësojë edhe djalin e tij.
44-vjecari punësoi po në këtë karburant edhe djalin, Denisin, 21-vjec, pasi kishin nevojë për të ardhura për t’i blerë ilacet vajzës së vogël, e cila ishte e sëmurë dhe kishte nevojë për trajtim mjekësor.
Artan Hoxha mbeti i vrarë gjatë grabitjes së karburantit, ndërkohë Policia ka bërë të mundur sot kapjen e autorit, Arqile Koci, 27-vjeç./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...