Gara presidenciale në ShBA: Clinton kalon sërish përpara Trump

hillari-trumpNjë sondazh i ri i publikuar nga “New York Times” të enjten ka treguar një epërsi të kandidates demokrate Hillary Clinton, ndaj atij republikan Donald Trump.

Sipas sondazhit, Clinton ka fituar 45 për qind të votave, ndërsa rivali i saj 42 për qind.

Ka disa muaj që për betejën e Shtëpisë së Bardhë në ShBA është zhvilluar një fushatë sarkastike dhe e trazuar, duke krijuar një ndarje të thellë në mes dy kandidatëve.

Zgjedhjet në ShBA do të mbahen më 8 nëntor.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...