Hillari Klinton uron Donald Trump per fitoren

hillari-trumpKandidatja demokrate Hillary Clinton e ka telefonuar rivalin e saj republikan për t`ia pranuar fitoren në zgjedhjet presidenciale.

Pas një gare të fortë, Donald Trump zgjidhet presidenti i ri i Amerikës.

Trump, sfidoi Clintonin në një fushatë të egër me akuza e kundërakuza të forta, duke u zgjedhur kështu presidenti i 45 i SHBA-së.

Pas fitores, HIllary Clinton e ka marrë në telefon dhe e ka uruar për fitoren, duke pranuar kështu humbjen në këtë garë.

Procesi i votimit në SHBA per zgjedhjet historike presidenciale ka nisur që në orën 6 të mëngjesit, sipas asaj lokale. Dy kandidatët janë vlerësuar se kanë mbajtur fushatat më të këqija në historinë e zgjedhjeve presidenciale amerikane dhe se kanë popullaritet të ulët.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...