Shqiptari kapet me 20 kg heroinë në Itali, ja emri

policia-italianeNjë shqiptar është arrestuar nga Policia e Italisë pasi është kapur me 20 kilogramë heroinë.

Sipas agjencisë ANSA në pranga ka rënë eim Nure, 30-vjec dhe ishte pjesë e një rrjeti trafiku në Padova të Italisë.

Autoritetet italiane njoftojnë se shqiptari u arrestua në vendin që kishte zgjedhur për të fshehur drogën, shumë pranë shtëpisë së tij.

Sipas ANSA vlera e drogës në treg llogaritet në 600 mijë euro, ndërsa nga kontrolli në banesë shqiptarit iu gjetën edhe 9500 euro, që u sekuestruan si provë materiale.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Megi shkon në spital për kontroll rutinë, ajo që mëson e reja i shkatërron jetën

Ajo quhet Megi është 24 vjeç dhe që prej shkurtit mësoi se ...