Shfaqet hëna gjigante edhe në Tiranë, ja foto

HENA-GJIGANTEMediet e huaja kanë paralajmëruar se gjatë mbrëmjes së sotme ka për të pasur një fenomen jo të zakonshëm.

Ata kanë shkruar se hëna do të jetë e plotë dhe ajo do të ndriçojë. Fenomeni mund të shihej edhe në Tiranë. Ky fenomen ndodh për shkak se orbita e hënës është në formë ovale dhe se hëna ndodhet shumë pranë Tokës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I ofron mijëra dollarë për t’i blerë qenin, por përgjigja e të pastrehut është prekëse

Një djalë i ri ka bërë një eksperiment social. I riu ka ...