Helmohet për vdekje vajza e ish-Presidentit

vajza-ish-presidentitVajza e ish-diktatorit të Uzbekistanit, ish-gruaja më e fuqishme në Bashkimin Sovjetik, e njohur edhe për karrierën e saj si modele, është helmuar për vdekje pasi u mbyll për 2 vjet në një psikiatri.

Lajmi për vdekjen e miliarderes Gulnara Karimova, vajza e ish-presidentit Islam Karimova, është bërë me dije nga autoritete zyrtare në Uzbekistan.

Sipas disa raportiomeve 44-vjeçarja u mbyll në spital psikiatrik nga pasardhësi i të atit, qëkurse babai i saj u rrëzua nga pushteti në vuti 2013 dhe që nga ajo periudhë lajmet rreth fatit të saj kanë qenë vazhdimisht kontradiktore.

Sipas disa burimeve, ajo është mbajtur gjithë këtë periudhë në arrest shtëpiak, ndërsa sipas disa raportimeve të tjera Gulnara ishte dëbuar në Izrael ku jetonte në azil.

Ish-miliarderja nuk u lejua të merrte pjesë në funeralit të babait të saj, i cili ndërroi jetë nga një atak kardiak në muajin shtator, dhe që atëherë miqtë e 44-vjeçares kanë ngritur shqetësimin për fatin e saj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...