“Mate 9”, phableti i ri nga Huawei me dy kamera

hawei-mate9Huawei Mate 9, phableti i ri nga Huawei, është parë së fundmi në një foto të rrjedhur online si dhe në një imazh për media, në prag të lansimit zyrtar.

Kompania kineze do të zhvillojë një konferencë mediale më 3 nëntor ku zyrtarisht do të bëhet lansimi i Mate 9.

Kliko per me shume info

Pajisja pritet të vijë me ekran 6” Quad HD në rezolucionin prej 1920×1080 pikselëve, RAM memorie prej 6GB dhe hapësirë të brendshme deri në 256GB.

Mate 9 poashtu do të ketë dy kamera në anën e pasme mirëpo ende nuk dihen detajet mbi kapacitetin e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.