Harta e emigracionit: Greqia “bëhet” Shqipëri

hartaaGazeta britanike “The Independent” ka publikuar një hartë shpjeguese per lëvizjet më të shumta të emigrantëve.

Sipas gazetes, të dhënat janë marrë nga një studim i vitit 2015, bërë nga Organizata e Kombeve të Bashkuara.

Njoftohet se harta është ndërtuar dhe në bazë të të dhënave të Eurostat, për azilkërkuesit nga janari 2015 deri në qershor 2016.

Sipas hartës, Greqia është bërë Shqipëri dhe e kundërta: Shqipëria-Greqi. Nga ana tjeter, Kosova është bërë një “Shqipëri e dytë”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...