Halloween ‘’del’’ jashtë kontrollit, 16-vjeçari plagoset nga ‘’Klouni’’

UntitledNata e mbrëmshme ka qenë një dështim i vërtetë! Ndonëse të gjithë u nisën për të festuar, ditën e sotme regjistrohen shumë incidente. Këtë herë bëhet fjalë për një adoleshent i cili është plagosur me thikë mbrëmjen e Halloëeenit në Essen të Gjermanisë. Ngjarja mendohet se ka ndodhur rreth orës 19:10 të së hënës pranë një kafeneje në qendër të qytetit.

16-vjeçari është sulmuar nga një person i cili ishte veshur si kloun. Menjëherë adoleshenti është dërguar në spital për ndihmë mjekësore dhe mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Sulmi ndodhi në një zonë pedonale, ndërsa agresori rreth 30-40 vjeç, tullac, është larguar me shpejtësi nga vendngjarja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.