E godet me gurë në kokë dhe i merr motorin, arrestohet 46-vjecari, ja emri

tirane-policiaNjë 46-vjeçar ka rënë në pranga të Policisë së Tiranës, pasi ka qëlluar me gurë e shkelma një shtetas për t’i marrë motorin.

Policia njofton se në pranga ka rënë shtetasi Besnik Simolla, 46-vjec, banues në Tiranë.

Ai është dënuar më parë për vepren penale “Vjedhje të energjisë elektrike”.

“Arrestimi i këtij shtetasi u bë se, në Rrugën “Karl Gega”, ka goditur me gurë në kokë dhe me shkelma në trup shtetasin I. D., 41 vjeç, banues në Tiranë si dhe i ka vjedhur me dhunë motorrin tip ZANSHEN”- njofton policia.

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të “Vjedhjes me dhunë” parashikuar nga Neni 139 i Kodit Penal.

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...