Guardiola me ofertë të parezistueshme për Lionel Messin

messi16Klubi anglez, Manchester City insiston ta blejë yllin e Barcelonës, Lionel Messi-n.

Sulmuesi argjentinasi prej kohësh kërkohet nga “qytetarët”, dhe sipas mediave britanike, multimilioneri Roman Abramovich është duke përgatitur një mega-ofertë për lojtarin, të cilin synon ta blejë verën që vjen.

Raportohet se City është i gatshëm të derdh në xhirollogarinë e argjentinasit hic me pak së 500 mijë euro në javë, derisa nga ky transferim i mundshëm Barcelona do të fitonte 200 milionë euro.

Ndryshe, drejtuesit “Blaugranave”, ditë më parë deklaruan se Messi nuk do të shitet, dhe sipas tyre, argjentinasi do të qëndrojë në “Camp Now” deri në fund të karrierës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dëmtimi, Real Madridi mbetet pa një futbollist

Raphael Varane është lënduar në ndeshjen ndaj Valencias. Real Madridi pas humbjes ...